SARKA BOBİN ERP PROJESİ

SARKA BOBİN ERP PROJESİ

07.05.2020

Kurulduğu 2001 yılından bugüne sürekli gelişim içerisinde olan, Ar-Ge faaliyetleri yürütebilen, yurt içi ve yurt dışı satışlarıyla bölgesinde katma değer üretmeye devam eden Sarka Bobin A.Ş. ile yapılan fizibilite sonucu çalışmalarımız başlamıştır. Üretim hattında kullanılan hammade olan kağıtlar %100 geri dönüşümden elde edilmiş kağıtlardır. Üretim hattında üretilen ürünler ise temel olarak-devamı- Kapı Peteği, Konik Masura, Silindirik Masura, Mihver Boru, Petek Panel, Petek Seperatör başta gelen ürünleridir. 

Tarz Yazılım Proje Ekibi ile Sarka Bobin Yönetim Kurulu ve bağlı çalışanları ile yapılan analizler sonucunda öncelikle İş Akış Şemaları çıkarılmıştır. Takiben Ekran Tasarımları dizayn edilerek, Hedef/Zaman Planlaması yapılarak onay alınmıştır. Onay sonrası şirketimizden Proje Yönetimi oluşturulmuştur. Bahadır Akca, Mehmet Fıstık ve Duran Türkuşağı Proje Yönetim Kurulu olarak çalışmalarına başlamıştır.

Süreçlerin tamamı uçtan uca AtikER Enterprise ürünümüzle geliştirme yapılarak başka hiçbir yazılım kullanmadan sistem içerisindeki Aktif Kodlama yetenekleri ile ERP uyarlama işlemleri yapılmıştır. Ayrıca Yöneticiler için Dashboard ekranları kullanıma sunularak bir tıkla dilediği raporları hızlıca erişebilme imkanı sağlanmıştır. Şirketin gelecek vizyonunu doğru hesaplayabilmesi adına Bütçeleme sistemi kurularak şirketin önümüzdeki yıllarda finansal olarak nerede bulunacağı konusunda çalışmalar yapması sağlanmıştır.

Mobil tarafta ise AtikBI ve AtikERP uygulamaları çalışmaktadır.

150+ fazla çalışanı bulunan şirketin tüm İK süreçleri AtikİK ile yönetilmektedir.

Sarka Bobin tüm e-devlet uygulamalarını (e-irsaliye, e-fatura, e-defter gibi) yine AtikER Yazılım üzerinden yapılan uyarlamalar sonucu sorunsuz bir şekilde yürütmektedir.

SARKA BOBİN ERP PROJESİ konusuna ait yorumlar

Yorum yazın